Keď sa ma niekto opýta, čomu sa venujem a ja poviem, že som VA čiže “virtuálna asistentka”, na väčšine tvárí zbadám taký mikro záblesk: “A to je čo???”

Už ani nedávam ľuďom šancu, aby túto otázku položili a hneď ako poviem “virtuálna asistentka”, aj vysvetlím, o čo vlastne ide. Napriek tomu, ľudia si často nevedia predstaviť, čo by pre nich taká virtuálna asistentka vedela a mohla urobiť :) To, čo každý môže takouto spoluprácou získať, nechám na každého budúcu osobnú skúsenosť. To, o čo sa však chcem podeliť, je prečo JA a VA. Aby ste mali lepšiu predstavu, s kým môžete spolupracovať a čo pre Vás viem a môžem urobiť.

Keď som sa prvýkrát stretla s pojmom “virtuálna asistentka”, bolo to asi pred rokom, čítam, čítam a prvé, čo ma napadlo: “Veď to je presne to, čo robím!” Nie všetko, samozrejme. Ale forma spolupráce vystihuje to, čomu sa venujem už niekoľko rokov. Nie ako profesii alebo podnikaniu, ale jednoducho preto, lebo to viem robiť a baví ma to. No a keďže som zistila, že sa v tejto oblasti dá aj podnikať, vznikol INoffice.

A ja som sa pre túto myšlienku úprimne nadchla. Ako píšem tento text, užívam si každé jedno písmenko, ktoré stlačím na klávesnici. Nerobím to preto, lebo je dobré mať blog a vďaka tomu máte flow na stránke, ale preto, lebo ma baví písať :) Aj preto nájdete medzi ponúkanými službami napr. úpravu textu.

Neviem ako Vy, ale ja rozhodne nepatrím k ľuďom, ktorí si obľúbili chodenie do zamestnania a neviem, aká je Vaša ideálna predstava pracovného priestoru, ale pre mňa má tento obrázok veľmi blízko k ideálu. Krásny výhľad, príjemné pracovné prostredie a pohodová atmosféra. Moja pracovňa takto zatiaľ nevyzerá, ale som v prostredí, kde sa cítim príjemne a možno aj preto ma práca viac baví a za kratší čas toho viac stihnem.

1920x1440-nice-home-office-design-ideas

Čas je totiž hodnota, ktorú nám nikto nevie dať späť a ja sa ten svoj snažím využívať čo najefektívnejšie. Život predsa nie je iba o práci a o večnom naháňaní sa za niečím. Aj preto pracujem z domu a s ľuďmi, ktorí vedia oceniť pridanú hodnotu a vedia, že niektoré veci, nie sú samozrejmosť. Ako napr. môcť sa 100% spoľahnúť na skvelý výsledok alebo spolupracovať s niekým, kto prácu pre Vás urobí s radosťou a s úsmevom :) Nie všetko v živote sa dá vyčísliť.

A čo s tým má UFO? Tiež ho zatiaľ nikto poriadne nevidel :) Ale to neznamená, že neexistuje…