Na svete sú milióny informácií na každú tému a z každej záujmovej oblasti, pokryté z tisícov uhlov pohľadu.

Rovnováha je veľmi citlivá záležitosť. Pre každého je rovnovážny stav niekde inde a nie je to téma, ktorá by sa dala generalizovať. Prečo o nej potom píšem? Lebo je pre mňa dôležitá. Lebo môj život funguje len vtedy, keď je v ňom zachovaná rovnováha.

zen-background-36

 

Tvorila som vcelku nedávno firemnú stratégiu pre INoffice a s tým súvisela aj tvorba firemných profilov na sociálnych sieťach. Pomerne často diskutovaná téma, či sociálne siete áno alebo nie. Podľa mňa je to skvelý nástroj, pokiaľ sa využíva s mierou. Reálny svet má predsa len trošku iné nastavenia :)

Ale to nie je to, o čom som chcela písať. Zaujala ma totižto, pri pozeraní si svojich jednotlivých súkromných profilov, jedna maličkosť. Zdiaľame fotky a obrázky, stránky, zaujímavé myšlienky, články a likeujeme pekné a zaujímavé veci. Hľadáme inšpiráciu, motiváciu, zaujímavosti. A informácií, ktoré nachádzame, je nekonečné množstvo. Ale čím prispievame my? Čo tvoríme? Kde je naša kreativita a jedinečnosť? Lebo takto veľa profilov vyzerá ako pozliepaná váza, podľa toho, na čo sme dali like alebo čo sme zdieľali. Chýba im osobnosť majiteľa, vlastná identita, charizma. To, čím sme každý jedinečný a prečo je každý z nás nenahraditeľný. Na jednu stranu tomu rozumiem, nechávame si “takéto veci” na osobné stretnutia. To je super :) Na druhú, ak pasívne prijímame informácie na sociálnych sieťach, ako to vyzerá v našom reálnom živote? Sme tiež len prijímatelia informácií, nech sú akokoľvek pozitívne? Alebo sme aktívnymi tvorcami nášho života? Máme čas byť sami so sebou a počúvať svoje vnútro? V živote sa nám totiž odzrkadľuje to, čomu venujeme najväčšiu pozornosť. A ak to nie sú naše vlastné myšlienky a naše vlastné pocity, tak podľa koho potom vyzerá náš život?

Preto, rovnováha. Medzi prijatým a medzi tým, čo dávame. V každej oblasti nášho života. Lebo to, čo dáme, dostaneme späť.

Každý z nás je jedinečná osobnosť so svojou jedinečnou cestou životom. Buďme hrdí na svoju jedinečnosť. A zdieľajme ju :)